Złomowanie pojazdów

Skup aut

Pomoc drogowa / Laweta

auto
Strona główna » Skup i złomowanie aut Małopolska

Skup i złomowanie aut MAŁOPOLSKA

Kraków , Myślenice , Wadowice, Oświęcim, Nowy Targ, Zakopane, Żywiec

Szukasz sprawdzonej firmy zajmującej się legalnym skupem aut w Małopolsce? Świetnie trafiłeś! Od wielu lat prowadzimy stację demontażu pojazdów oraz przedsiębiorstwo specjalizujące się w kasacji samochodów za gotówkę. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami! Pracujemy 24 godziny na dobę, odbieramy auta od właściciela lub z miejsca zdarzenia.

Jakie samochody skupujemy?

Prowadzimy skup samochodów używanych, starych, powypadkowych i uszkodzonych. W branży motoryzacyjnej działamy od kilkunastu lat, zatrudniamy również osoby uprawnione i doświadczone w tego typu pracy. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić ze swoim samochodem, który znajduje się w Twoim garażu, jednak nie nadaje się do dalszej jazdy, zadzwoń do nas. Dysponujemy własną lawetą, dzięki której przetransportujemy używane i uszkodzone auto do naszej siedziby.

To, co istotne, to fakt, że kupujemy od klientów nie tylko pojazdy stare, ale również powypadkowe, które nadają się wyłącznie na złom. Niektórych maszyn nie sposób naprawić tak, by bezpiecznie można było się nimi poruszać po jezdni. Złomowanie ma wiele zalet, pozwala właścicielowi nie tylko legalnie i za gotówkę sprzedać niesprawny samochód, ale także odzyskać z niego wiele podzespołów, które można ponownie wykorzystać.

Demontaż aut

Gdy trafi do nas używany, powypadkowy, uszkodzony lub stary środek transportu, dokładnie sprawdzamy, czy można odzyskać z niego sprawne części. Na tym polega proces demontażu. Działające podzespoły mogą przydać się mechanikom podczas napraw, biorąc pod uwagę fakt, że bardzo często oryginalne części są trudno dostępne, głównie w przypadku starych modelów. Jesteśmy w stanie oddać właścicielowi poszczególne, sprawne elementy auta lub też sprzedać je osobom naprawiającym pojazdy.

Wsparcie ekologii

Co istotne, złomowanie różnych, uszkodzonych środków transportu za gotówkę jest także ważne pod względem ekologicznym. Oddając je na złom, przyczyniasz się do wsparcia środowiska. Samochód składa się z elementów, które samoistnie nie ulegną biodegradacji. Wyciek lub emisja szkodliwych substancji z maszyny np. powypadkowej może stanowić zagrożenie dla otoczenia. Trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki.

Legalny skup pojazdów

Co najważniejsze, działasz w pełni legalnie! Nasz zakład dysponuje odpowiednią koncesją, która umożliwia złomowanie i skup. Działamy również na podstawie zapisów zawartych w Ustawie o Odpadach, a także w Ustawie o Recyklingu Pojazdów Wycofanych z Eksploatacji. Dzięki temu masz pewność, że Twój samochód zostanie poddany utylizacji na skupie, zgodnie z obowiązującym prawem.

Jak pracujemy?

Kiedy trafi do nas na złom stary, używany, powypadkowy lub uszkodzony pojazd, sprawdzamy jego masę. Na tej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić, ile będzie kosztowała utylizacja oraz demontaż. Następnie usuwamy poduszkę powietrzną, pozbywamy się paliwa oraz innych płynów eksploatacyjnych, np. hamulcowego lub do spryskiwaczy itp. Po tych czynnościach przychodzi pora na odkręcanie poszczególnych podzespołów. Nasi pracownicy dokładnie sprawdzają, czy części te mogą zostać ponownie wykorzystane w innych środkach transportu. Wymontowywane są, m.in.:
  • szyby,
  • akumulator,
  • katalizator spalin,
  • elementy zawierające rtęć,
  • koła, felgi,
  • inne wyposażenie.
Po oddaniu auta na złom i wykonaniu czynności złomowania pojazdu klient otrzymuje od nas odpowiednie dokumenty, potwierdzające skup samochodu za gotówkę, które uprawniają go do wyrejestrowania auta w Urzędzie Miasta lub Gminy, w odpowiednim oddziale. Dzięki temu nie będziesz zmuszony do dalszego płacenia OC. Pamiętaj, że niewyrejestrowanie może grozić sankcjami! Przede wszystkim z pewnością dostaniesz kolejne pismo wzywające do zapłaty obowiązkowego ubezpieczenia, a jednodniowa zwłoka jest równa wysokiej karze pieniężnej. W ramach oferty prowadzimy skup samochodów różnych marek za gotówkę. U nas oddasz na złom auta: używane, uszkodzone, powypadkowe, stare, czyli te, którymi nie można już bezpiecznie podróżować. Jeśli zatem szukasz w Krakowie i najbliższych okolicach sprawdzonej stacji demontażu, a może potrzebujesz sprawnych podzespołów do swojego samochodu, koniecznie skontaktuj się z nami.

Obszar działania naszych usług:

Województwa: Małopolska | Śląsk

Miasta: Kraków | Skawina | Wadowice | Oświęcim | Nowy Targ | Zakopane | Żywiec | Cieszyn | Bielsko – Biała | Myślenice | Gliwice | 

 

COPYRIGHT © 2020 Złomowanie Andrychów.